V Velekněz

Mudrc na obrázku drží v ruce klíč k vědění, klíč do vlastního nitra. Abychom dosáhli tam, kde je to fyzicky nejblíže, často nejdřív prošmejdíme všechny slepé uličky. Hledáme složitosti a filozofie mudrců z opačných koutů světa, ale zapomínáme se ptát na pravdu našeho srdce. Zkusme na chvíli zavřít oči a ponořit se tam, kde stále přebývá naše vnitřní dítě a mluví srozumitelným jazykem.

Velekněz představuje průvodce, kterým může být fyzická osoba nebo již zmíněné vnitřní dítě. Karta říká, že tento týden by se nám průvodce mohl hodit. Můžeme potřebovat vyvést z bludiště nebo nově interpretovat zdánlivě jasné skutečnosti. Někde na obzoru bliká pověstné světýlko na konci tunelu a teď je čas k němu dojít a z tunelu se osvobodit.

Karta někdy ukazuje na situace, ve kterých si máme položit ruku na srdce a upřímně odpovědět čemu věříme. Oddělit co si myslíme a čemu jsme vždycky věřili od toho, čemu věříme teď a tady. Možná budeme sami překvapeni jaká odpověď z nás vypadne. Velekněz radí takové odpovědi důvěřovat a její cestu následovat. I kdyby se to naší mysli kdovíjak nezdálo.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 13.5.2018

Do obrazové přílohy jsem vybrala karty z tarotů: Crowley, Gill, Masonic a Kosmický.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s