Jedničkové karty v malé arkáně

Energii záblesku můžeme snadno spatřit v malé arkáně. Eso holí je jako plamínek ohně, záblesk nové životní energie. Hoří nedočkavostí aby ještě více vzplanul. Je příslibem uzdravení, probuzení ze studené zimy do slunečného jara.

Eso mečů je zábleskem v naší mysli. Inspiruje, přináší náhlé nápady, které nemusí dávat logiku na první dobrou. Jsou zprávou, které se vyplatí naslouchat a počkat si na pokračování. Eso mečů je svého druhu osvícení.

Eso pohárů představuje jedničku vodního světa, tedy světa lásky. Je to neutuchající proud boží lásky, ve kterém žijeme a který si často neuvědomujeme. Tahle jednička je trvale k dispozici, i když o sobě nedává aktivně vědět. Záleží na nás, kdy jí poskytneme sluchu a nastavíme dvojkové lůno. Ve výkladech eso pohárů často podtrhuje jak moc se nacházíme pod boží ochranou.

Eso disků je zárodek ve fyzickém světě. Čerstvé semínko, které touží růst a nést plody. Je skvělým ukazatelem, ptáme-li se na práci, peníze nebo zdraví.

Žádná z jedniček ze své podstaty nemůže poskytnout žádnou záruku o výsledku. Všechny jedničky jsou potenciálem, který je třeba uchopit a rozvinout. Je skvělé jedničku ve výkladu objevit, ale vždy by měla následovat otázka na doporučení jak s tou kterou jedničkou dál konkrétně naložit.

S láskou, Ivana

V obrazové příloze jsou použity karty z tarotové sady Crowley.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s