Dvojkové karty v malé arkáně

Jednička je záblesk, dvojka je pro ten záblesk prostor. Dvojka je hnízdo, ve kterém se jednička může ale nemusí uchytit. Z podstaty dvojka obsahuje ženskou energii, a tou se mužské elementy oheň a vzduch nedají tak snadno polapit.

Na dvojce holí vidíte ten konflikt, který vyjadřuje principiální neochotu soutěživého ohně ustoupit a poskytnout prostor novému dobrovolně. V některých tarotových sadách je to souboj, jinde spíše přetlačovaná. Ale jestli to vře na povrchu nebo pod ním, pro oheň není dvojková energie přirozená.

Když si vezmeme na pomoc fyzickou realitu, tak pro zapálení ohně potřebujeme dva protiklady – ohnivou jiskru a zemské palivo, ve kterém se plameny mohou rozhořet. Dvojka holí je konflikt zájmů, dvě zápalky bojující o zdroj potravy.

Dvojka mečů představuje dvě protikladné myšlenky, zaklesnuté do sebe bez reálné možnosti posunout se vpřed. Seznamy pro a proti jsou vyrovnané, analýza dospěla do patového stadia. I tady platí, že vzduch potřebuje hnízdo z protikladného elementu. Aby mohla myšlenka skutečně růst, potřebuje do páru emoce.

Dvojka pohárů je ztělesněným lůnem pro lásku. Je připravena přijímat, čeká na příchod zrcadlového protějšku. Jestliže pohárové eso představuje neutuchající proud boží lásky, dvojka pohárů zobrazuje lásku párovou, lidskou. V této fázi je plná ideálů, protože se odvíjí právě od té všudypřítomné a bezpodmínečné lásky boží. Pohárová dvojka ve výkladu obvykle potěší srdce, ale jedním dechem také varuje před nereálnými očekáváními.

Dvojka disků je pro mě předobrazem evoluce. Drobné každodenní změny, které nemusí být na první pohled patrné, ale v koloběhu dějin zastávají nezaměnitelnou funkci. Jedničkové semínko našlo ve dvojce úrodnou zemi a společně hledají jak vzájemně prolnout své síly. Ve výkladu dvojka disků často upozorňuje na to, že změny potřebují svůj čas. Pokud se jejich tempo pokusíme ovlivnit, dlouhodobě můžeme spíš ztratit než získat. V tuto chvíli to není tazatel, který má nad vývojem kontrolu.

Tato malá exkurze do významu tarotových karet je pouhou ukázkou a zamyšlením. Podrobnější informace o jednotlivých kartách nebo přímo nácvik výkladů z nich nabízím v osobních i korespondenčních kurzech.

S láskou, Ivana

V obrazové příloze jsou použity karty z tarotové sady Crowley.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s