XI Chtíč, Síla

Sednout na ohnivou vlnu a sjet divokou horskou dráhu, to se po nás tento týden chce. Překonat strach a vykašlat se na zdání důstojnosti, jet a třeba u toho nehorázně pištět. Ta horská dráha není cíl, ale prostředek k uvolnění zadržované úzkosti. Potřebujeme strhnout masku zdvořilé slušnosti a povolit otěže vášnivé touze udělat alespoň jednu věc jen za sebe, bez ohledu na následky. Doslova a do písmene se utrhnout z řetězu jako divoké zvíře.

Jakmile dovolíme pudové stránce ukázat zoubky, objeví se i odvaha vrhnout se do projektů, kterých jsme se dříve obávali. Adrenalinové šílenství nám umožní vidět svou budoucnost v optimističtější perspektivě. A to je přesně to, co teď potřebujeme. Pocítit, že nám v těle stále pulzuje horká krev.

Nespoutaná divokost neznamená absenci pudu sebezáchovy. Je to přesně naopak, protože všechno to rozumové a společensky přijatelné chování posunulo zdravý pud sebezáchovy do zbytečně opatrných mezí. Karta radí jít do věcí víc naplno, zvýšit míru rizika i za cenu odhalení zranitelných míst. Aspoň dočasně vystoupit z komfortní zóny a posunout vlastní hranice.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 27.5.2018

Do obrazové přílohy jsem vybrala karty z tarotů: Crowley, Rider-Waite, Sidhe a Zlatý úsvit

Poznámka: některé tarotové sady tuto kartu velké arkány označují číslem XI, jiné zase číslem VIII. Obě varianty mají svou logiku, můžete diskutovat o tom, k čemu se osobně přikláníte. Já hlasuji za XI 😊

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s