Trojkové karty v malé arkáně

V číselné posloupnosti trojka představuje první realizaci původního potenciálu. A jak taková realizace vypadá v jednotlivých elementech?

Oheň je dynamický, má ambice a obrovskou chuť žít a užívat si. Trojka holí bývá rozzářená, slunečná, ale stále v pohybu. Svou první realizací se dotkla nějakého výsluní, ale ze své podstaty chce víc, chce pokračovat vzhůru a vpřed, nezdržovat se dlouho na stejném místě. Trojka holí je křižovatka, na které za sebou necháváme dětské krůčky a chystáme se dobýt svět.

Jestli bylo obtížné zastavit oheň, je mnohem obtížnější zastavit vzduch. Je to přímo proti jeho přirozenosti, vzduch se bytostně touží rozpínat a těkat z místa na místo. Trojka mečů zmrazí takový pohyb v jediném okamžiku, ve kterém se prolnou mysl a cit. Trojka mečů nás nutí zastavit a vzpomenout, kdy a jak byla naše srdce zraněna, protože jenom tak může započnout fáze léčení. Trojku mečů nevidí ve výkladu nikdo rád, ale bez ní bychom kolem svých smutků dlouhá léta běhali a tvářili se, že nejsou a že nás neužírají zaživa.

Pohárová trojka je proti tomu oáza osvěžení. Radostné emoce přetékají a tahle realizace znamená oslavu, pořádný mejdan s pitím, tancem a zpěvy. Tahle karta vyvažuje mečovou trojku stejně jako v životě radost nakonec vyváží každé truchlení.

Realizace v zemském elementu představuje výsledek nějaké práce. Dílo, na které jsme se pravděpodobně nadřeli a museli vynaložit píli i schopnosti. Disková trojka často připomíná, že málokdy dosahujeme díla jako jednotlivci, obvykle je zapotřebí dohody a spolupráce.

Jestliže trojka holí představuje především ambice jít odvážně dál, trojka disků je všechno to trpělivé úsilí a každodenní dřina, kterou je potřeba k naplnění takových ambicí vykonat.

Příště se podíváme, kam se naše trojky dopracují ve čtyřce. Máte-li otázku nebo komentář, sem s nimi 😎

S láskou, Ivana

V obrazové příloze jsou použity karty z tarotové sady Crowley.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s