9 holí: Síla

Karta vyzývá k odolnosti vůči svodům i zbrklým rozhodnutím. Nenechme se vyprovokovat, mohli bychom více ztratit než získat. Pokušitelé kolem nás hrají své vlastní hry a jejich zájmy se od našich liší. Mohou použít nátlak i lest, naším úkolem je zachovat si rozvahu a zůstat věrný svému středu.

Karta apeluje na vyváženou souhru rozumu a srdce. Máme obezřetně vážit mezi vlastním zájmem a soucitem s bližním. Pozor na argumenty citových vyděračů, kteří apelují na morálku a vyšší dobro, abychom rezignovali na vlastní zájmy dobrovolně a možná i s pocitem viny, že jsme o něčem pro sebe vůbec uvažovali.

Devítka holí říká, že už máme za sebou dost zkušeností, abychom takové hry prohlédli a neopakovali staré chyby. Dávat a brát by mělo být v rovnováze a vůbec to neznamená, že máme povinnost dávat těm, kteří u nás jako první s věrohodnou historkou zaklepou na dveře.

Zůstat sám sebou a nenechat se vyvést z konceptu, to je poselství karty na tento týden.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 17.6.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala karty z tarotů: Crowley, Rider-Waite, Mýtický a Greenwood.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s