Král disků

Karta představuje přestávku, odpočinek a sklizeň zasloužených jistot. Král poctivě odměřuje každému jeho dávku a zároveň dbá na zachování rezerv pro budoucnost. Můžeme se zkrátka těšit na nějaký druh královského účtování s příslušnou odměnou.

Zároveň se dá očekávat, že ne každý bude s výsledkem takového účtování spokojen. Karta říká, že se nemá smysl rozčilovat. Mnohem efektivnější je obrnit se před nevalnými soudy, přijmout realitu jaká je a věnovat svou pozornost příjemným věcem na horizontu. Případně si to příjemné na horizontu vytvořit.

Král disků také učí disciplíně a sebeovládání. Varuje před lenošením, které dovede bystře odlišit od nutného odpočinku. Klade důraz na správné načasování a učí nás úkoly raději seškrtat než s výmluvami odkládat. A to je rozhodně jedna z výzev tohoto týdne!

Král disků je hrdý na své dovednosti, majetek i území. Není to prvoplánový válečník, ale nedovolí nikomu bez dovolení šlapat po jeho polích a ničit úrodu. A to je naše druhá výzva. Zkontrolovat osobní hranice a poslat výstrahu vandalům, kteří ničí naši sebeúctu.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 24.6.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala karty z tarotů: Crowley, Gill, Röhrig a Swedish witch.


Obecnou charakteristiku postavy krále disků najdete v mé Školičce tarotu:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s