6 mečů: Věda

Někde ve svých úvahách máme logickou chybu. Točíme se v kruhu, který může být precizně narýsován a zdůvodněn, ale pořád je to kruh. Věnujeme příliš mnoho energie a času jeho zpřesňování, místo co bychom se pohnuli z místa. V případě této karty jde spíše o posun v myšlení a postojích nežli o posun fyzický.

Naše úvahy tvoří bludiště, ve kterém jsme se ztratili a s velkou pravděpodobností si to ani neuvědomujeme. Místo zpevňování chodníčků je teď na čase zpochybnit co se zdá nad slunce jasné a konstantní. Jaké hypotéze věříme ze všeho nejvíc? Zkusme s ní pohnout jiným směrem, třeba jen tak pro zábavu. Jenom tak můžeme zjistit, které další hypotézy jsou na tu první navázané, a následně najít cestu ven z bludiště. Starým známým způsobem ji budeme hledat ještě věky.

A co je na tom zpochybňování nejlepší? Skutečné pravdy to přežijí a po otřesech spokojeně usednou zpátky na své místo. Nepoškozeny. Úvahy s logickou chybou se zhroutí jako domeček z karet a udělají místo novým názorům, postojům a zřejmě i přátelům. Je třeba rozhýbat všechno zkostnatělé a nefunkční!

Karta  byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 15.7.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig, Rider-Waite a Crystal visions.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s