Šestkové karty v malé arkáně

Než se do šestek pořádně obujeme, stručně zopakuji dosavadní genezi. Jednička je záblesk – zárodek, který odumře pokud nenajde příhodný azyl. A tím je dvojka – hnízdo, do kterého se jedničková spermie zaboří a průnikem vznikne číslo tři. Trojka už je výsledek, ale zatím křehký a nejistý. Čtyřka ho učí disciplíně a pravidlům přežití. V pětce začíná ten nový život vystrkovat růžky a prokazovat (často vzdorem) vlastní individualitu. Pětkovou energii jsem minule přirovnala k pubertě, a v takové paralele můžeme pokračovat i posunem do čísla šest.

Šestka už má hlavní část puberty za sebou a teď jsou jejím hlavním tématem vztahy. Intenzivně komunikuje s okolím  a po prodělaném období vzdoru začíná víc hledat rovnováhu. Šestka dospívá a dochází jí, že ve světě je něco za něco. Učí se vyjednávat a přijímat rozhodnutí.

Pojďme se podívat jak to probíhá v jednotlivých elementech.

Oheň se v pětce vzpouzel autoritám a často dostával v nerovných bojích za uši. Zároveň se však učil umění boje a v šestce začal vítězit. Naučil se číst protivníky a uzavírat válečné aliance. V šestce si oheň svá vítězství užívá, ale protože je to oheň, chce jich stále víc. Někdy šestka holí ukazuje pýchu, se kterou vítěz dává poraženým svou pozici „sežrat“. Jakoby ho tu a tam pronásledovala noční můra z pětkových dob a potřeboval ji kompenzovat.

Vzduch představuje mysl a komunikaci sám o sobě. Jakmile se šestka pokusí zdvojit tutéž kvalitu, dostáváme se do patologické úrovně. Je to radikální posun od pětky, která se potácela v depresivní sebelítosti, uzavřená do sebe a retrospektivního hodnocení prožitých ztrát. Mečová šestka začala uvažovat konstruktivně a soustředit se usilovně na detail, a teď do toho dává všechno. Mečová šestka se rozhodla posílit racio, aby do budoucna předešla zraněním, ze kterých se právě začala zotavovat.

Vodní šestka je spojením, které obvykle doufáme ve výkladech nalézt. Nejintimnější komunikace, která zúčastněným přináší radost a rozkoš. Pětkové zklamání je zapomenuto, šestka přinesla novou energii a závan nového uspokojení. Možná je to ještě tajné, ale tohle štěstí z nás většinou vyzařuje i beze slov a druzí i na dálku vnímají naše rozsvícené lampiony.

Zemská šestka představuje úspěch ve hmotě. Pamatujete na demonstrativní utrpení diskové pětky, která byla skrytá ve věži za ocelovými pláty? V šestce ji to trucování přestalo bavit. Otevřela okna, pustila do života příležitosti a tím se dostala do samovolného proudu hojnosti. Jednou něco dostanu, jednou prostě zaplatím. Jednou někomu pomůžu a jindy je mi z jiné strany pomoc nabídnuta. Tahle šestka začíná chápat, že skutečné dary přicházejí jakmile si je přestaneme nárokovat.

Příště si ukážeme jak dlouho šestkám jejich rovnováha vydrží a jakou lekci jim vesmír v sedmičce připravil.

Vaše Ivana

V obrazové příloze jsou použity karty z tarotové sady Crowley.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s