Sedmičkové karty v malé arkáně

Tarot mě naučil pravdu o sedmičce a také o štěstí, které údajně přináší. Sedmička je apel k růstu a pokud s ním souzníme, laťku této výzvy hravě přeskočíme. Kdo si však představuje za štěstím pohodlné lenošení a zvyk, bude sedmičkovou energií nemile překvapen. Sedmička je svého druhu maturita a my se podíváme na předměty v jednotlivých elementech.

Sedm holí je zkouška odvahy. Vzpomeňme na pětku, kdy se oheň v pubertě stavěl vzdorovitě na zadní skoro každé autoritě. Prohrával, ale nevzdával se, protože by mu to hrdost nedovolila. Chtěl si uhájit právo na jinakost a odlišit se od ikon, které ho formovaly. V šestce začal oheň vítězit a svá vítězství si někdy až okázale užívat. Naučil se válečné strategii a pochopil význam různých spojenectví. Začal si bitvy vybírat a minimalizovat své ztráty. Možná trochu zpohodlněl a sedmička mu přišla připomenout, že u vítězného soudku pobývá moc dlouho a jeho schopnost růst, hřát a plápolat by mohla brzy zakrnět. Sedmička nutí oheň vstát a znovu bojovat. Novými zbraněmi, často proti přesile a často v pozici obléhaného spíše nežli dobývajícího. Sedm holí zúročí předchozí kvality, jen nesmí usnout na vavřínech a nadcházející boj podcenit. Maturitní otázkou je rozhodnout kdy a jak se nátlaku vymezit v boji a kdy naopak soupeři velkoryse otevřít dveře a beze strachu mu nabídnout večeři. Obojí chce odvahu a sedmička nás učí jejím dospělým projevům.

Sedm mečů má v podtextu marnost. Ve čtyřce vzduch dospěl do křehké rovnováhy, naše mysl uzavřela kompromis, který byl pubertální pětkou shozen do propasti poraženectví a černých myšlenek. Pětka mečů si dopřála svobodné právo na sebelítost, které šestka rázně uťala předsevzetím, že mozek má za všech okolností přednost. To vše v dobré víře, že ochrání srdce před každou další bolestí. Maturitní sedmička přichází rozbořit tento naivní předsudek. Sedm mečů je jako ledoborec, který tříští studenou zeď rozumu a kontroly, osvobozuje srdce z jejich spárů. Sedmička mečů nás učí chránit co je naše, ale nikoli tím, že to zavřeme do vězení. Dá se říct, že maturitní otázka sedmičky mečů se týká především důvěry včetně důvěry v sebe.

Sedm pohárů je přirozeným důsledkem toho, jak moc se rozjely vášně čísla šest. Tehdy jsem psala o rozkoši a vysoce uspokojivém spojení na všech úrovních vody. Sedmička přichází se zdviženým prstíkem a říká, že čeho je moc, toho je příliš. Nemoralizuje, ale poukazuje na pestrou všehochuť života, na kterou jsme pro všechnu tu slast pozapomněli. Maturita pohárové sedmičky je o závislosti ve vztazích, často přináší bolest žárlivosti a posedlost touhou za hranicí vlastní sebeúcty. Sedmička pohárů hledá takovou míru oddanosti, aby vytvořila zdravý vztah. ale nezdevastovala individualitu zainteresovaných jedinců.

Klíčovým slovem pro diskovou sedmičku je trpělivost. V pětce si země prožila trucování ve věži, v šestce se naučila spolupráci a plynutí s proudem. Sedmička ukotvuje proces na časové ose. Učí nás chápat, kdy nemá smysl tlačit na pilu. Maturita téhle sedmičky je praktická, nespokojí se s výčtem bohabojných teorií. Trpělivost sedmičky disků není pasivním lenošením při čekání na zázrak. Je to aktivní řazení činností do rytmu, který respektuje řád Universa. A protože k tomu není jednotný manuál, nezbývá než to zkusit metodou pokus-omyl. Sedmička disků nás učí, že s každým omylem jsme o krok blíž úspěchu a není to tedy důvod k zoufalství.

A co čeká elementy po maturitě? Na to nám příště odpoví osmičky 😊

Vaše Ivana

V obrazové příloze jsou použity karty z tarotové sady Crowley.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s