Osmičkové karty v malé arkáně

Od prvotního záblesku jedničky přes hnízdění dvojky a zrození trojky jsme hranatou výchovou čtyřky prošli až k pubertální pětce, která se pokoušela najít svou individualitu, aby se pak v šestce naučila navazovat vztahy s okolím. Sedmičku jsem minule označila za maturitu, ve které každý element skládal svou vlastní zkoušku dospělosti. V osmičce se dozvíme s jakou houževnatostí elementy nesou břímě své dospělosti a jak se připravují na závěrečné poznání. Osmička představuje produktivní věk, ve kterém se jednotlivé cykly s malými změnami opakují stále dokola.

Osmička holí se jmenuje Rychlost a není divu. Maturitním předmětem ohně byla Odvaha a tak se dospělý oheň vrhá do všeho po hlavě. Někdy je to ku prospěchu věci, to když osmička holí dá situacím netušenou dynamiku, takže se přes vleklé překážky přehoupnou jako nic. Ale mnohem častěji tahle osmička působí chaos svou věčnou netrpělivostí, protože chvíli nepostojí a dokonce ani mozek se jí na vteřinu nezastaví. Je obdivuhodná svou vitalitou, ale velikým tématem je pro ni umění koncentrace, aby se všechna ta nádherná energie nevyplýtvala zbytečně.

Maturitním tématem vzduchu byla důvěra, osvobození srdce z výhradního područí rozumu. Osmička je mnohem otevřenější, ale neustále ve střehu. Mozek v jednom kuse probírá „má dáti – dal“, aby zůstala zachovaná rovnováha. Touží se učit a poznávat, ale není v tom žádný systém. Mečová osmička je zprava doleva, vodorovně a svisle, mapuje široké území a vysokou rychlostí nasává informace, ze kterých často dělá unáhlené závěry. Mečová osmička mívá neodolatelné puzení sdílet svou mentální kapacitu a obvykle ji přistihneme, jak s nejlepšími úmysly mluví druhým lidem do života.

Pohárová maturita byla o závislosti ve vztazích nebo spíš závislosti na vztahu. Osmička sčítá své emocionální škody. V plném rozsahu si náhle uvědomuje, jak mnoho do vztahů investuje a jak málo oplátkou získává. Všechny ty radostné pocity z dávání lásky se rozplynuly v poznání, že nikdo není bez potřeby lásku dostávat. Osmička pohárů je důležitý mezník pro všechny samozvané samaritány a spasitele, kteří dovolují druhým na svém srdci parazitovat. Je to příležitost uzdravit závislost a otevřít se skutečné lásce.

Disková maturita měla téma trpělivost. A dospělá osmička ji ve svém životě praktikuje. V souladu s rytmem Universa pracuje a sklízí plody své práce, ale také dodržuje čas na radost a oslavy. Nesnaží se změnit světaběh, vyhladit jeho vrásky a čůrat proti větru. Využívá dostupné zdroje pro maximální růst, ale vždy s úctou a respektem vrací co si zapůjčila. Disková osmička je skromná a šťastná, zaměřená na detail, aby ji globální problémy nepřeválcovaly.

Příště si povíme o tom, jak v devítkách elementy sklízejí své zkušenosti a k jakým poznáním docházejí.

Vaše Ivana

V obrazové příloze jsou použity karty z tarotové sady Crowley.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s