Král mečů

Dynamika tohoto krále je mentální. Blesková rychlost myšlení nebo kulometná palba slov nás mohou nepříjemně zaskočit a probudit naši automatickou obranu. Karta varuje, abychom v rychlosti rozhodování nesoutěžili, ale naopak si vzali čas na rozmyšlenou při každém náznaku přehlcení informacemi.

Sami budeme puzeni ke zbrklé komunikaci a ve snaze něco zjednodušit můžeme nechtěně druhé zranit. Karta upozorňuje na známý fakt, že slova jsou zbraň a jednou vypuštěná nejdou vzít zpět. Všichni víme, že hojení takových ran trvá dlouho a bývá emocionálně nákladné.

Král mečů je chytrý, vynalézavý a přesvědčivý, není snadné ho přelstít nebo přetlačit ve vyjednávání. Pokud si jeho energii půjčíme na obchod, měli bychom zvítězit.

Král mečů je bohužel také mistrem výmluv a celé řady nedokončených projektů. Papír a posluchači snesou všechno, realizace zdržuje. Výzvou pro tohoto krále je nepustit se po hlavě do všeho, co ho zaujme, ale pečlivě si vybrat jednu věc a tu dotáhnout do konce.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 19.8.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Swedish Witch, Gill a Röhrig.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s