Příklad výkladu na čtyři karty

Minule jsme si ukázali princip výkladového vzorce pro otázky typu „jak to dopadne“ a dnes do stejného vzorce uděláme konkrétní výklad, pěkně krok za krokem. Vybrala jsem jednu z typických otázek a to „Jaká bude moje finanční situace v horizontu do půl roku?“

Vytažené karty jsou vidět v hlavní ilustraci článku. Je to 7 disků, Eso pohárů, Hvězda a Král disků. Pokud se na celou sestavu podívám zběžně, vidím po krajích těžké zemské karty, zatímco uprostřed se vznáší proud duchovní síly. Zatím sbírám a ukládám dojmy, není nic horšího než dělat závěry z prvního pohledu. Je to přesně naopak. Úvodní dojmy pomáhají v závěru dokončit celkový obraz, vytmelit jeho případné škvíry.

A teď už k jednotlivým kartám.

První pozice zobrazuje situaci, poskytuje doplňující informace k otázce nebo upřesňuje úhel pohledu, kterým se na otázku podívat. Zkusíme nepoužít zkratku a přečíst jednoduše název karty, k čemuž současný výklad přímo vybízí. Černá karta s názvem Neúspěch v otázce na finance, to se zdá být jasná rovnice. Přesto budu postupovat poctivě a půjdu cestou přes „blikající detail“. Nejvíc vnímám vrchní tři mince, vidím je jako obličej z říše zlých nebo zvířecích duchů.  Jako něco starého, ale pevného a neústupného. Zkusila jsem ještě více zaostřit a vystoupil disk vpravo nahoře, přes který jako pařát přepadávají nakreslená pírka. A najednou jsem měla pocit, že nějaká síla z minulosti chce vyrvat každý peníz, který tazatel shromáždí nebo ušetří. Někdo má tazatele ve své moci a vysílá k němu zášť a pocit křivdy, kterými mu blokuje hojnost. Každá mince má pochopitelně dvě strany a taková zloba nemůže fungovat, pokud dotyčný její poselství nepřijme a na nějaké třeba hodně hluboce nevědomé úrovni nepociťuje provinění za to, že se mu kdy dobře dařilo. Sedmička disků je saturnská karta a často ukazuje na karmické souvislosti, i proto si nemusíme ty spodní proudy uvědomovat. To neznamená, že nehrají roli. A v tomto konkrétním případě to vypadá, že i kdyby se tazatel postavil na hlavu a dřel od rána do večera, o peníze pokaždé nějak podivně přijde. Podíváme se na další souvislosti, ale už první karta naznačuje, že má situace trochu neobvyklé pozadí.

Druhá pozice je minulost – nebo spíš ta část minulosti, která odpovídá otázce a také úhlu pohledu, nastíněnému v první kartě. Eso pohárů je vždycky trochu požehnání, neutuchající proud lásky shůry. Metodou „blikajícího detailu“ na mě z karty vystoupil právě ten proud, ale vidím ho jako trojúhelníkový střep zrcadla – něco velmi ostrého, co dovede protrhnout pavučinu minulosti i hrnec plný problémů, a ještě je v něm vidět obraz tazatele, protože je to jeho zrcadlo. To on má všechnu tu ostrost a sílu, se kterou může ty nepřející pařáty porazit. A protože je to karta na pozici minulosti, už se to někdy stalo. Není zřejmé jestli to bylo vědomé nebo nikoli, ale tazatel se minimálně jednou se stejnou situací utkal a vyšel z toho vítězně.

Třetí karta je přítomnost – jak se situace z první karty projevuje nyní, stále viděno perspektivou, nastíněnou v první kartě. Hvězda je naděje, je jako procházející paprsek světla, který prozařuje temnotu. Ta pomoc shůry je konstantní, jen s ní tazatel poněkud plýtvá, protože mu možná nepřijde dost hmatatelná. Ale Hvězda říká, že aktuálně tazatel je napojen na proud prosperity, stačí se ho držet a nezabývat se temnotou, která ho obklopuje. Jakoby ta karta chtěla říct, že nemá smysl bojovat s „pařátem“, stačí se udržet v proudu světla a pravdy. „Pařát“ má nad financemi tazatele moc jen tehdy, kdy ho popadnou pochybnosti jakéhokoli druhu a nemá dost silnou víru v sebe. Napojení na čistou pravdu bez příkras je nástroj, který vede ke zhmotnění prosperity tazatele. Už má našlápnuto, stačí vydržet a nesklouznout zpět k pochybnostem.

Poslední karta ve výkladu je projekcí do budoucna, v tomto případě do půl roku. To je časový horizont, který jsme zapracovali do otázky. A vidíme pole zralého obilí a taky rytíře ve zbroji, což je podivná výstroj na sklizeň. Vnímám určitou strnulost v postoji rytíře, jakoby byl neustále připraven svou sklizeň bránit a obhajovat. Má strach, aby o to zase nepřišel. Metodou „blikajícího detailu“ na mě nejvíc vystoupit rytířův štít, který jako satelit přijímá světelné vlny ze Slunce, ale zároveň většinu z nich zase odráží pryč. Jinými slovy – tazatel za půl roku bude mít pole hojnosti materializované, ale jeho strach z nedostatku nezmizí. Skutečnou hojnost zažije až se přestane o svou finanční situaci strachovat.

To nebyl úplně typický výklad na peníze. Nemluvil o práci jako takové, nemluvil ani o vztazích v práci nebo přílišném utrácení. Identifikoval problém hluboko uvnitř osobnosti tazatele, kde se na podprahové úrovni ukázalo jakési provinění z hojnosti. Na jedné straně panikaří z nedostatku, ale zároveň si dostatek svým podvědomým strachem blokuje. Reálná finanční situace je pak odrazem tohoto vnitřního zápasu.

Z dalších karet vyplynulo, že zabývat se strachem je kontraproduktivní, jakákoli pozornost ho spíš přiživí než odstraní. V tomto konkrétním případě je efektivnější posilovat důvěru v sebe. Minulost dokazuje, že démona strachu je možné přeprat za použití silných stránek tazatele, stačí se na ně podívat do zrcadla. A to může být recept na všechny slabé chvíle, ve kterých se dostavují pochybnosti. Také přijmout do života více světla a třeba i fyzicky přijmout do těla více slunečního svitu – prodloužit každodenní pobyt na čerstvém vzduchu.

Zdá se vám to laciné? Ale přesně tohle karty na konkrétní otázku tazatele odpovídají. A pravdou je, že k velkému cíli často vedou právě drobné kroky. Náš tazatel nemusí řešit práci, kterou dělá. Může dělat cokoli včetně toho, co dělá právě teď. Na tom jeho prosperita nestojí. Je to hlava a její pochybnosti, které jsou za současné finanční potíže zodpovědné. Do toho zapadá i ten úvodní dojem z celkové sestavy vytažených karet – hmota je tu zobrazena ve vztahu se stavem ducha.

Máte k výkladu nějaké otázky? Vyžijte okénko pro komentář, ráda odpovím.

Vaše Ivana

Reklamy

1 komentář: „Příklad výkladu na čtyři karty

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s