7 mečů: Marnost

Karta říká, že budeme vystaveni pocitu bezmoci a beznaděje, jako když stojíme bezbranní proti velké obludě a nikdo se nechystá postavit do boje po našem boku. Všechno se ale s největší pravděpodobností odehrává pouze v naší hlavě, kde se to klubko pochybností chystá rozmnožit a zaplevelit naši akceschopnost.

Může se také objevit zoufalství z pocitu osamělosti. Nikdo nás nechápe, nikdo nepomůže, na všechno jsme sami, něco na ten způsob. Výzvou karty je takovému zoufalství nepropadnout, více důvěřovat vlastním schopnostem a především se mnohem lépe rozhlížet po spojencích. Zatím očekáváme jejich existenci na nesprávných místech.

Východiskem z negativního labyrintu je vystoupit ze světa myšlenek a přejít rovnou k činům. I kdyby jich pár skončilo propadákem, oklepeme se z toho rychleji než z osamělého kolotoče bezútěšnosti ve vlastní hlavě. Mějme na paměti, že všechny ty scénáře nemusí vůbec odpovídat realitě, každý z nich je třeba prověřit skutkem.

V této souvislosti bych zmínila citát jedné sportovní legendy: „Kdo se bojí prohry, nezaslouží si vyhrát“. Myslím, že to platí nejen ve sportu, ale i v životě. Přeji všem odvážný týden!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 23.9.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Ramses, Mýtický a Swedish Witch.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s