XIV Umění

Karta představuje alchymistickou dovednost smísit neslučitelné, umění novátorsky propojit vodu a oheň. A přesně to se po nás bude tenhle týden chtít – vybalancovat extrémy a najít pro ně třetí cestu. Máme zapojit tvořivost na maximum a nespoléhat při rozhodování na jednoduchou nabídku voleb.

Dříve než jakýkoli nápad zamítneme, vyplatí se ho desetkrát přetočit v různých perspektivách. Karta jasně říká, že všechno nemožné k nám teď přichází s požadavkem najít netradiční řešení. Zaběhané postupy mají pro tentokrát zůstat na vedlejší koleji.

Konec konců lidstvo už našlo cesty jak překonat gravitaci, za určitých podmínek dokážeme létat i chodit po vodě. A to jsou přesně ty třetí cesty, o kterých mluví karta týdne. Každý z nás disponuje představivostí, kterou může pustit z uzdy. Výsledkem třeba nebude stroj času, ale zkoušet chodit po hladině kluzkých vztahů je někdy víc než dost. Pomoci může setkání s inspirativními lidmi a nebo alespoň s jejich výtvory. Zajít s otevřenou myslí na výstavu nebo na koncert je určitě dobrý nápad.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 30.9.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Swedish Witch, Greenwood a Gill.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s