10 mečů: Zkáza

Tuhle kartu nevidí ve výkladu nikdo rád. Od pohledu depresivní a zničující. Těžko si pomyslet něco povzbudivého nad kartou, ve které nezbyl kámen na kameni a všechny meče hrotem směřují do středu srdce.

Ale právě proto že jde o meče, karta popisuje stav mysli a úroveň komunikace, nikoli fyzickou realitu. Nemusíme se tedy bát, že by nám někdo skutečně rozšlapal naše hračky. Přesto si na nás může soused nebo šéf zchladit žáhu a vykřičet se z vlastní frustrace. V takovém případě je nejlepší se neangažovat a nechat močůvku odtéct.

Daleko nebezpečnější jsou poraženecké nálady z našeho nitra. Dovedeme se jimi odzbrojit a sabotovat všechno, co by vedlo k úspěchu a radosti. Ve stavu desítky mečů si připadáme k ničemu, bez energie, bez naděje, bez budoucnosti. Ještě tak zetlít jak spadané listí a počkat na případné znovuzrození.

Ale je to jen stav mysli, který ovládl životní funkce a snaží se přesvědčit celou bytost, že všechno skončilo. Může to souviset s ročním obdobím a blížícím se svátkem zesnulých. Je důležité se pomyslné hranice obou světů dotknout, ale zůstat mezi živými. Nenechat se zdeptat!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 14.10.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Kosmický, Rider-Waite a Ramses.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s