6 holí: Vítězství

Zvítězit a něco nebo nad někým vyhrát, to nám karta týdne předpovídá. Doporučuje si oslavu pořádně užít, ale neměli bychom zapomenout upřímně vyslovit svůj respekt ke kvalitám poražených.

Pokud při vítězném tanci převezme nekontrolovatelnou vládu Ego, můžeme mít tendenci poražené zesměšňovat nebo ponižovat. Třeba jen tím, že se budeme svou výhrou mezi přáteli chvástat a vlastní zásluhy přehánět. Karta varuje, že všeho do času. Podobné chování může trvanlivost současného vítězství ochromit a podrazit nohy dalším ambicím.

Proto hledejme rovnováhu mezi zdravým sebevědomím a úctou k soupeřům z řad plebsu i autorit. Falešně se někomu klanět a podkopávat význam vlastních úspěchů je stejně prohnilé jako druhými pohrdat a jejich úspěchy si přivlastňovat. Není na to univerzální recept, ale pomůže stará dobrá úcta ke všem lidských bytostem.

Navíc vyhrát jednu bitvu možná znamená být pro tu chvíli lepším vojákem, ale neznamená to být automaticky lepším člověkem.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 4.11.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Mýtický, Rider-Waite a Sidhe.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s