XVI Věž

Zdá se, že přes všechna varování naše Ego řádilo na některé frontě více než byla povolená mez. A teď přichází bouřlivá karta, která má srazit náš pyšný hřebínek.

Věž nevidí ve výkladu nikdo rád, protože se dotýká našich životů přesně tam, kde nelibě neseme nesouhlas a omezování. Je to kontrolor budov, které bychom snad chtěli stavět až do nebes bez ohledu na jejich reálnou nosnost.

Aby nedošlo k mýlce, karta nekritizuje nedostatek bohulibosti původního záměru. Ale zcela nekompromisně oznamuje, že jsme překročili přidělené kompetence.  A to se může dít i tak, že samou láskou milované svíráme až k udušení. My to nevidíme, oni to neřeknou, Věž si najde způsob jak takové poselství zhmotnit.

První a přirozenou reakcí budou dotčenost, ublíženost, křivda. Nechme to kolem sebe prosvištět, neplýtvejme energií na sebelítost. Tyhle hračky nejsou rozbité proto, aby byly nahrazeny stejným modelem. Věž říká, abychom se nadechli, uklidili trosky a na zelené louce postavili něco zcela nového.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 11.11.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Steampunk, Swedish Witch a Rider-Waite.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s