Stručný výklad „Jak se mu daří?“

Pokud chceme zjistit jak se nějakému člověku daří, můžeme buď udělat výklad na jeho situaci a nebo na to, jak svou situaci prožívá. Což není totéž. V prvním případě použijeme vývojový výklad, který nám poskytne rozbor situace, jeho příčinu a vývoj do budoucna. Pochopitelně i tady vidíme tazatelův prožitek, ale spíš jako doplněk analýzy situace. Příklady takových výkladů jsem tu již dříve zpracovala.

Dneska si ukážeme pohled do nitra člověka. Podle kontextu nám výklad ukáže jak se tazateli daří na různých patrech jeho osobnosti a nebo můžeme stejný výklad použít k poznání podstaty jiného člověka. Výsledkem výkladu tedy není primárně výhled do budoucna, ale spíš porozumění vnitřním procesům a jejich souvislostem.

Takže kolik karet budeme potřebovat a co jednotlivé pozice představují?

Inzerovala jsem stručný výklad, proto si vystačíme se čtyřmi kartami. První představuje energie mysli, druhá ukazuje dění v srdci, třetí znázorňuje ego a čtvrtá popisuje fyzickou realitu. Aby to bylo jasnější, vysvětlíme si to na příkladu desetiletého chlapce.

21_svetTMysl se zdá být velmi svobodomyslná a nezávislá, zároveň však nesmírně vnímavá. Tenhle chlapec je „kosmické“ dítě, pro jeho rodiče nebude vždycky snadné mu porozumět. Je nadán vidět věci úplně jinou perspektivou než běžní smrtelníci. A to může být stejně dar jako prokletí. Bude velmi záležet na způsobu, kterým se ho okolí pokusí formovat. Zcela jistě bude mít potíže s klasickými autoritami, spíše než vyložený vzdor bych tu viděla mrštného úhoře, který se pokusí roztomile proplout aniž by dal souhlas s něčím, s čím se ztotožnit nemůže. Pravidla jsou pro něj ostnatý drát, po kterém je někdy nutné bolestivě tančit, ale mnohem lepší je se mu obratně vyhnout.

10_diskyTV srdíčku má chlapec poklady diskové desítky. Obrovský potenciál, který zatím ještě nemůže být v plné síle využit. Kdyby někdo chtěl pochybovat, karta potvrzuje vysokou hodnotu chlapce a jeho mimořádně dobré srdce. On je fakt roztomilý a i když někdy darebačí, lidi většinou jeho dobré srdce cítí a jsou rádi v jeho přítomnosti. Svou podstatou dovede rozesmát i bručouny a to je dar.

Ale je to Ego, které vypovídá o tom, jak moc se každý z nás cítí přijatý, jak moc se cítíme v bezpečí a jak odezíráme svou vlastní hodnotu z chování „smečky“ kolem nás.

7_holeTA sedmička holí říká, že ego našeho chlapce v pohodě není. Cítí, že se stále musí prosazovat vůči nějaké přesile. Jakoby byl nejslabším článkem řetězu, který chce dokázat svou sílu a právoplatnost své existence. Jeho Ego ho nutí se prosazovat víc než je nutné, někdy i hlavou proti zdi. A vzhledem k tomu, co ukazovala karta Universum, chlapec vymyslí i nemožné a zamaskuje to tak dobře, že málokdo pozná oč mu vlastně jde. A to je mu teprve deset! Obávám se, že rodiče vidí tu dynamiku, inteligenci, nezávislost a kreativitu, ale skrze synovo kvalitní maskování nečtou dobře energie jeho ega. To neznamená ohrožení. Chlapec je bojovník a stav jeho ega stimuluje bojovnost a vynalézavost v boji. Při lepším čtení by se dala snížit intenzita těch bojů, které mohou být pro všechny kolem značně vyčerpávající (a možná i hlučné). A to nemůže změnit ani fakt, že bojová situace končí úsměvem.

11_ChticTKarta na pozici fyzické reality říká, že náš chlapec frčí životem na plný plyn. Ve svém věku si dovede lidi ochočit, stát se terčem pozornosti a ještě jim přinášet úsměv na rty. Jeho tělo je nabité energií, patrně chvíli nepostojí a večer je málokdy skutečně unavený. Rád se předvádí – spíš činem než aby jen pózoval. Až se v něm začnou probouzet mužské hormony, všechno nabere ještě mnohem větší grády.

Jestli rodiče chtějí chlapce trochu více směrovat, pak bych doporučila cokoli dynamického. Pohyb, ve kterém uplatní svou kreativitu a nezávislost, ale taky bude mít „parťáky“, které dokáže pobavit a strhnout. On potřebuje mnohem víc uznání „uvnitř smečky“ než aby byl jen sólista na jevišti, kterému tleská neznámé publikum. Ne že by takovým potleskem pohrdl 😋

Snad jsem podstatu výkladu vysvětlila srozumitelně, příště zkusíme komplikaci a dnešní výkladový vzorec použijeme jako základ pro rozbor vztahu. Opět s nějakým konkrétním příkladem.

Ivana

K výkladu byly použity tarotové karty ze sady Crowley.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s