8 pohárů: Netečnost

Karta často oznamuje hlubokou černou propast, do které odevzdáváme svou energii, lásku a snažení, ale dlouhodobě se nám nedostává patřičné odezvy. Vkládáme svou naději a emocionální investici do ztrátových komodit, ale stále tomu nechceme uvěřit.

Pokud se jedná o lidi, obvykle naději živíme soucitem nebo obecně laskavým srdcem. Karta říká, že máme zkontrolovat pud sebezáchovy a přijmout bezpečnostní opatření, odříznout parazity. Deficit na příjmu začíná být alarmující, ale naše vnímání je otupělé.

Osmička pohárů je také údolím stínů, bludiček, duchů a nočních můr. Všeho, co má neostré hranice a spadá do světa snů, mýtů a pověr. Člověk tam snadno sejde z cesty, protože se vydá za mámivým světýlkem nebo sedne chytrákovi na poutavou krasořeč.

Karta říká, že sny jsou důležitou součástí života. Jsou naší inspirací a hnacím motorem, ve snech můžeme pilovat svou fantazii a tvořivost. Ale nikdy bychom neměli přestat rozlišovat tenkou hranici mezi snem a realitou. Zahrňme sny do svých plánů, usilujme o jejich naplnění, ale aspoň jednou nohou stůjme na pevné zemi teď a tady.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 25.11.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Swedish witch, Mýtický a Sidhe.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s