2 disky: Změna

Karta nám připomíná věčný koloběh, všechno se každou vteřinu mění, ale zároveň udržuje neviditelný rytmus. Více než jindy si máme uvědomit dar přítomného okamžiku, dar života. Zastavit se a přehodnotit důležitost toho, za čím se v každodenním shonu pachtíme. A možná udělat malou změnu.

I ta nejmenší změna se počítá, protože úměrně své velikosti vyvolá řetězovou reakci a tím sama roste. Paradoxně právě strach z reakcí nás často brzdí vytoužené změny uskutečnit. Odkládáme nebo hledáme optimální načasování a vlastně se chováme, jako bychom měli žít věčně.

Nečekejme tedy na nějaké „až“. Karta neříká, že máme bořit Řím nebo si obrátit život vzhůru nohama. Jen upozorňuje, že se už dlouho točíme v kruhu a máme strach realizovat změny, po kterých celou věčnost toužíme. A jestli chceme vyrazit na cestu, musíme někdy udělat první krok ze dveří ven. Tak proč ne právě teď.

Karta připomíná i starou moudrost o tom, že nic není jenom černé nebo jenom bílé. V černém je zárodek bílého a naopak. To jen kdyby součástí odkladů byla snaha po tom úplně nejbělejším řešení.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 2.12.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Ramses, Rider-Waite and Vision quest.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s