Královna pohárů

Vodní královna je doma v říši citů a fantazie. Často tak moc, až ji to odpojí od reálných souvislostí.

Karta varuje, že máme hlavu v oblacích a chceme uskutečnit něco, co je mimo fyzické možnosti – naše nebo našich blízkých. Slezme o několik příček níž a zkusme najít krásu v dostupnějších sférách. Snaha o příliš dokonalou harmonii povede spíš k roztříštění snů nežli k jejich uspokojivému naplnění. Nebo jak brutálně říká české přísloví – kdo chce moc, nemá nic.

Královna pohárů je láskyplná bytost a může představovat naši vnitřní osobnost nebo člověka, kterého potkáváme.

Mít v srdci bohaté zřídlo lásky ještě nemusí znamenat, že s ním dokážeme zacházet. Karta je velkou lekcí dávání lásky bez očekávání a postranních úmyslů, dávání bez svazování. Vyšetřeme si pro sebe upřímnou chvilku a zpytujme svědomí, jestli nebo jak možná dusíme ty, které zasypáváme láskou nebo přízní. A jen tak na okraj, dobré úmysly v téhle rovnici nemají žádnou váhu. Přiznat si pravdu je pro začátek dost velký krok. Už tím se pomalu startuje změna. A v tomto případě čím pomaleji a opravdověji, tím trvaleji.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 9.12.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig, Gill a Vision quest.


Obecnou charakteristiku postavy královny pohárů najdete v mé Školičce tarotu:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s