2 meče: Mír

Karta nabádá, abychom pro tento týden zakopali válečnou sekyru a uzavřeli mír s vnějšími nepřáteli i sami se sebou. Možná to bude chtít trochu sebezapření, ale každé nepřátelství si tu a tam zaslouží přestávku. A možná během té doby zjistíme, že co nás dříve nesnesitelně pálilo, to už dneska není tak horké a nemusíme se tím dále zabývat. Odložit břemeno nepřátelství přináší velkou úlevu. Možná je slovo nepřátelství příliš silné, ale zkusme stejný princip aplikovat i na podrážděnost, naštvanost nebo pocit ukřivdění.

Podaří se nám to snáze, pokud si řekneme, že je to jen dočasné. A že pokud to nebude vyhovovat, nepřátelství a vztek si zase vezmeme zpátky. Možná to zní bláznivě, ale některé věci nejsou logické. Zuby nehty se držíme toho, co nám škodí, a ještě vymýšlíme důvody, proč si to ponechat. Ale když si představíme, že to břemeno jen na týden odložíme v šatně, mohlo by to klapnout.

Odpustit totiž není tak snadné. Možná do určité úrovně ano, ale často bývá odpouštění šikovná šaráda ega. Skutečné odpuštění nepotřebuje znát příběhy a důvody, prostě se to stane hluboko v srdci a není k tomu manuál. Tak se do toho nenuťme a pokusme se alespoň o ten dočasný mír. Přeji všem pohodové svátky!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 23.12.2018 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Arcus arcanum, Pohádkový od Lisy Hunt a Swedish witch.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s