XI Síla, Chtíč

Karta říká, že se máme s nadšením sklouznout po vlně dobrodružství i za cenu rizika. Nemáme řešit překážky předem, ale až nebo spíš pokud opravdu nastanou. A i pak máme hledat nejsnadnější cestu, která nemusí být nutně ta nejsprávnější. Je prostě čas pohnout se kupředu, nevymýšlet problémy a neospravedlňovat brzdy čistotou nebo dokonalostí.

Karta nastavuje zrcadlo strachům, které pod rouškou morálky a nezpochybnitelných hodnot cenzurují vnitřní sílu a činí náš život poněkud sterilním. Problém není v oněch hodnotách, ale v míře nebo způsobu jejich přehnané aplikace. Klasickým příkladem může být zásada „nebýt sobecký“.

Podmnožinou je pak strach něco pro sebe chtít. Potkávám tolik lidí, kteří nevědí co chtějí. Ale spíš se bojí chtít, bojí se špatně rozhodnout a tak nervózně přešlapují na každém rozcestí a trápí mozek analýzami, které mají ve skutečnosti jen ukonejšit strach.

Karta podněcuje k impulsivní jízdě a připomíná, že život a mnohé užitečné vynálezy by bez chyb ani nevznikly!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 20.1.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Masonic, Sidhe a Swedish witch.

Poznámka: v některých tarotech je přehozené číslování karet velké arkány VIII Spravedlnost, Vyrovnání a XI Síla, Chtíč. Obojí má svou vlastní logiku, záleží na každém, k čemu se přikloní.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s