9 pohárů: Radost, štěstí

Karta přináší rozmazanou hranici mezi fantazií a realitou. Dovoluje žonglovat s představami, na které bychom si jinak netroufli. Otevírá příliš úzké mantinely, je trochu jako droga, se kterou můžeme navštívit paralelní vesmíry. Pokud to dokážeme vnímat jako exkurzi, ze které se vrátíme na pevnou zem a následně zužitkujeme některé z neotřelých prožitků, pak jsme kartu parádně vytěžili!

Dařit by se mělo tvořivým aktivitám všeho druhu. Je vhodný čas něco si nakreslit, vymodelovat, navrhnout. Vybočit z rutiny a udělat si svůj svět o něco hezčí, i kdyby to ostatním připadalo šílené a nevkusné. Zatáhnout oponu a nevnímat soudy druhých je důležitou lekcí této karty.

Sladké snění může být opojné a snadno může být zaměněno za neužitečné lelkování. Hranice je tenká a vysoce individuální. Pragmatickým povahám se doporučuje zvýšené dávkování, snílkům od přírody stačí homeopatické ředění.

Na fantazii se dá dívat jako na most mezi srdcem a hvězdou našeho osudu v dalekém vesmíru. Každý máme tu svou a kdo zvenčí o tom může vědět víc? Teď je ta nejlepší konstelace se na svou hvězdu naladit.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 10.3.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Japaridze, Pohádkový od Lisy Hunt a Greenwood.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s