XXII Blázen

Jestli se někdo umí radovat ze života, je to právě Blázen. Nedělá si zbytečné starosti, žije přítomností a dělá to velmi intenzívně. Hanlivou nálepku Blázna nosí bezstarostně, protože má své pravdy vyladěné na zákony Universa a ty se lidskými nálepkami neřídí.

Moudří vládci různých věků měli své Blázny – ať šlo o dvorní šašky, egyptské kouzelníky nebo kmenové šamany. Vládci svým Bláznům naslouchali, ale také je popravovali, pokud Bláznova moudrost příliš rozdráždila vládcovo ego. Být Bláznem chce kuráž, jakkoli se pyšným jeví jako hloupoučký prosťáček.

Pravý Blázen je čistou nádobou, ve které přebývá duše. Jen s obtížemi by zvládal šedou rutinu zaměstnání v dravčích společnostech, ale každému z nás může posloužit jako očistná lázeň od masek, které si do práce nasazujeme.

Blázen ve výkladu často předznamenává změnu – osvobození od pupeční šňůry stávajících závazků a skok do neznáma. Pojďme tedy na pár hodin zahodit povinnosti za hlavu a jednoduše se těšit z toho, že jsme naživu!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 7.4.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Swedish witch, Röhrig a na druhé pozici je Blázen, kterého jsem před lety ztvárnila já i s příslušnými lahvičkami Aura-Soma.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s