XIV Alchymie

Karta, která se ve většině tarotových sad jmenuje Mírnost a je jí přisuzováno především umění rovnováhy, kompromisu a ztišení. V Crowleyho sadě je podtržena skutečnost, že kompromis nemusí nutně znamenat ústupky, může to být i novátorský způsob jak zkombinovat protichůdné energie a dát tím vzniknout úplně nové kvalitě.

Každopádně se zdá, že tento týden se nedostaneme daleko na vlně soutěžení. Dokazovat sobě i druhým své pravdy v boji nepřinese kýžený efekt, jen ztratíme spoustu energie bez skutečného tahu na důležitou branku.

A takových spouštěčů můžeme v týdnu potkat dostatek.  Jestliže na ně budeme reagovat jako býk na červený hadr, přehlédneme ty opravdu důležité výzvy a příležitosti. Karta navrhuje ztišit potřeby Ega vyniknout za každou cenu a více pozorovat, přemýšlet a kombinovat, a hlavně se nebát nezaběhaných postupů.

Kdybych to měla říct opravdu stručně, karta rozbíjí černobílé vidění světa. Navádí nás, abychom se ve všech situacích „buď a nebo“ přepnuli do tvořivosti a usilovali najít třetí možnost, jakkoli bláhová se může zdát.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 21.4.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Crystal visions, Druidů a Gill. 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s