III Císařovna

Karta představuje archetyp Velké matky, symbol plodnosti a péče o potomstvo. Dají se očekávat události, vyžadující ochranitelskou nebo zklidňující ženskou ruku. Moudrá Císařovna by měla rozpoznat hranici, za kterou už zraňuje všudypřítomné mužské Ego, ale i tu, za kterou ze sebe vydává víc než ve skutečnosti má.

V přeneseném slova smyslu je Císařovna i Matka země, která nám poskytuje své plody a udržuje instituci života v neustálém chodu. Karta nenápadně připomíná zodpovědnost, kterou vůči ní máme. Je na každém z nás, jak tuto drobnou výzvu během týdne uchopíme.

Propojení s Venuší přidává rozměr láskyplné starosti o fyzické aspekty těla, hlásí čas návštěvy kadeřníka nebo kosmetického studia. Udělat něco pro povzbuzení ženské ješitnosti, osvěžit si sebevědomí a pocit vlastní atraktivity navzdory věku, vráskám nebo nějakému kilu navíc. Konec konců Venuše taky nebyla žádná anorektička 😊

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 9.6.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Legacy, Gill a Mýtický.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s