Král mečů

Karta představuje člověka, jehož myšlení nebo výřečnost letí nadzvukovou rychlostí a ostatní tím může přivádět v nelíčený úžas. Na druhou stranu je třeba říct, že rychlost nemusí nutně znamenat přesnost nebo dokonce věcnou správnost. Mečový král znamená, že bychom si měli ve svém myšlenkovém úprku udělat přestávku a využít ji k relaxaci nebo fyzické aktivitě.

Chladný vládce říše rozumu je do morku kostí přesvědčen o svých pravdách, je připraven se za ně bít a nenechá si je ničím zpochybnit. Všechno zná, všude byl, je tvrdý k druhým i k sobě. Rád se vysmívá těm, kdo ukazují své emoce nebo se jimi nechají v životě vést. S takovým králem se nemá smysl přít, obvykle jen racionálním štítem chrání svou vlastní zranitelnost.

Karta může také upozorňovat, že rádi a často utíkáme z reality do virtuálních světů, ať jsou to knihy, filmy nebo počítače a jejich sociální sítě. Možná je právě teď nejlepší čas prověřit, jestli se dokážeme na pár dní úplně odstřihnout a věnovat se výhradně tomu, co máme pod nohama nebo o to dokonce zakopáváme.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 7.7.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig, Gill a Legacy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s