Výklady na zdraví

Osobně mám velký respekt před výklady na zdravotní stav a v kartách se do nich většinou vůbec nepouštím. Nejsem doktor a nepřísluší mi stanovovat diagnózy. U výkladů na zdraví si každý musí hranice nastavit sám, je to velká zodpovědnost.

Když se otázce na zdravotní stav nedokážu vyhnout, obvykle to řeším oklikou – ptám se karet na kondici tazatele a to jedním ze dvou způsobů – podle lokality nebo podle funkce. Obojí si na konkrétním příkladu ukážeme.

Výklad podle lokality je výrazně jednodušší. Vytáhnu karty na hlavu, hrudník, břicho a končetiny. Nehledám nemoci, jen sleduji v jaké kondici se ta která část těla nachází. Můžete si sami vyzkoušet, jak byste přečetli karty v záhlaví článku a udělat si srovnání s tím, jak jsem je přečetla já.

19_slunceHlava – Slunce
Pozitivní mysl je půl zdraví. Tady bych velké problémy nečekala, z nějakých důvodů na mě z karty vyskočily „skleněné pahorky“, po kterých ti lidé na obrázku tančí. Pahorky mi připomněly zuby, asi bych tedy z oblasti hlavy podle této asociace vnímala křehkost nebo zranitelnost zubů. Ale nic dramatického.

01_magHrudník – Mág
V hrudníku potřebujeme hlavně čerstvý vzduch do plic a karta Mága, který astrologicky patří planetě Merkur, tohle bohatě splňuje. Z karty vnímám i dost prostoru, zvídavosti a radosti, aby to potěšilo klientovo srdce. Dobře to koresponduje i s pozitivním laděním Slunce na pozici hlavy.

PRINCEZNA_DISKYBřicho – Princezna disků
Karta ukazuje, že v břiše funguje všechno jak má, jenom to někdy může být trochu těžkopádné. V tomto výkladu mě nejvíc upoutal býk stojící v pozadí. Nemohu se zbavit pocitu, že tvrdohlavě opakuje stále stejnou dietetickou chybu, ale nechce přijmout její důsledky. Vnímám tíhu, zpomalenost. Jakoby šlo o zpomalený metabolismus se všemi důsledky. Zatím to není akutní, ale ono se to za čas sečte – stejně jako je jedna nit na kolovrátku prakticky neviditelná, ale až se z nitky stane látka, vidět už to bude.

KRALOVNA_MECEKončetiny – Královna mečů
Okamžitě jsem si na obrázku všimla toho, že má královna nohy ve vzduchu. Sedí si na pohodlné kožešině a pracuje jí především hlava. Určitě víc než nohy. V tomto výkladu by královna mečů na pozici hlavy byla výhrou, ale na pozici končetin říká, že klient určitě nemá dostatek pohybu. Což koresponduje s tím, že má zřejmě zpomalený metabolismus.

Celkově tedy ze 4 karet vidíme kondici člověka, který je mentálně svěží, pozitivně laděný, ale trochu pohodlný nebo prostě vytížený s nedostatkem pohybu. A následkem toho také se zpomaleným metabolismem a sklonem k nadváze.

Druhý způsob, který pro výklad kondice používám, je trochu komplikovanější. Rozdělila jsem funkce těla podle příslušnosti ke čtyřem elementům bez ohledu na to, kde se fyzicky v těle nacházejí.

Oheň reprezentuje životní jiskru, vitalitu, schopnost bojovat proti vnějšímu nepříteli – imunitu, stav vnitřního hoření – metabolismus, ale i hormonální systém nebo případné infekce. Je to spousta věcí, které se obvykle do jedné karty nevejdou, ale přesto tím začínám.

8_MECEOsm mečů – to není moc ohnivá karta, je v ní spousta zmatku a protichůdných směrů. Tenhle oheň nehoří stabilním plamenem, spíš si to představuji jako oheň nad ránem, ze kterého občas vyletí pořádný plamínek, ale pak se zase stáhne do množství žhavých uhlíků. Přeloženo – ohnivá kondice má potenciál, ale o stav ohniště se ten člověk řádně nestará. Přikládá nepravidelně (mizerné stravovací návyky), jeho vnitřní zdroje začínají být vyčerpané. Může mít stavy únavy střídané s vlnami entuziasmu podobně jako v té asociaci s ohništěm. Klient si se svým zdravím nepěkně zahrává, důsledky zanedbávání ho dříve či později doženou, přestože si to aktuálně nemusí chtít vůbec připustit.

Vzduch je především dýchání – uspokojení těla přísunem kyslíku, ale také odvod zplodin při výdechu. Element vzduchu ukazuje stav nervové soustavy i naši pohyblivost.

3_POHARY3 poháry jsou o radosti, poháry překypují hojností. Dá se říct, že dýchání je dostatečné, ale přesto něco není v pořádku. Je to vodní – nikoli vzdušná karta, a já z ní cítím příliš velkou vlhkost v plicích. Kde se má prohánět vítr je mokro. S největší pravděpodobností je v dýchacím systému množství hlenu. Zatím nijak nepřekáží a neomezuje, ale projeví se při prvním náporu stresu.

Voda představuje v těle všechny tekutiny, zejména samozřejmě krev a stav jejího řečiště, tedy cév. Voda ukazuje saturaci těla tekutinami – jak dobře máme nastavený pitný režim. A to nejen do kvantity, ale i do kvality. Voda je i náš odpočinek – ukazuje kvalitu spánku. A protože ve vlhkém prostředí se dobře daří plísním, často přináší varování na toto téma.

15_dabelĎábel. Karta říká, že v segmentu vody je něco velmi špatně, ale tváří se to jako dobře. Tam kde má být chladivé vlhko a mají vyváženě téci příslušné tekutiny, tam na kartě hoří pekelný oheň a dějí se nepravosti. Na první dobrou mě napadá, že tazatel v sobě vodu zadržuje, ale jeho tkáně přesto žízní.

Země jako nejpevnější z elementů představuje naše svaly a kosti, opěrný a pohybový aparát. Hlásí i nasycení těla živinami nebo naopak přítomnost nežádoucích parazitů.

2_HOLE2 hole ukazují, že tělo se drží zuby nehty setrvačnosti, ale stojí ho to stále více sil. Tam, kde dříve mohlo běžet, se dnes ztěžka opírá o berle. Zatím je to metafora, ale pohybový aparát dostává strašně zabrat. Z karty cítím nadváhu a oteklé klouby.

Když si oba výklady prostudujete, určitě Vás nepřekvapí, že jsou to jen dva různé pohledy do těla stejného tazatele. Pokud bych potřebovala detailnější informace, druhý systém je vhodnější pro vytažení doplňujících karet.

Asi je Vám jasné, že informace tohoto druhu vlastně nikdo nechce slyšet, přestože se na zdraví touží zeptat. Proto se vracím na začátek s doporučením se takovým výkladům raději vyhnout.

S láskou Ivana

Pro dnešní výklady jsem použila tarotovou sadu Gill.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s