9 holí: Síla

Karta říká, že je nutné nastolit rovnováhu protichůdných sil, aby nedošlo k nějakému výbuchu. Tak jako se střídá den s nocí, měla by se by snoubit naše aktivita s odpočinkem, riskování s jistotami a nové impulsy se stereotypem. Tento týden balancujeme na tenkém laně a hledáme optimální souhru všeho, co se zdánlivě vylučuje. Nic není nemožné, stačí zapojit představivost.

Prohraje ale každý, kdo si bude chtít vybrat jen jednu stranu. Není lepší Slunce nebo Měsíc. Jejich síly jsou rozdílné a někdy potřebujeme víc tepla a světla, a jindy zase tmu, ticho a klid. V principu se neobejdeme ani bez jednoho. Moudrost je v načasování a dávkování.

Co ze svého života vyháníme, vůči čemu se vymezujeme a zdánlivě to ke štěstí vůbec nepotřebujeme? Co jsme zatlačili na periferii svého žebříčku hodnot a čím si to vyhoštěné dítě kompenzujeme? Nedala by se ta nerovnováha nějak změnit? Chce se po nás zařadit to vyloučené zpět do života nějakým novým a stále relativně bezpečným způsobem. Není to malá výzva, ale stojí za pokus.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 11.8.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Modern Medieval, Röhrig a Deviant Moon.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s