6 disků: Úspěch

Jak název karty napovídá, mělo by se nám něco pěkného podařit. Dotáhnout projekt do konce nebo si alespoň odfrknout nad vyřízenými resty. Nebude to asi nic světoborného, spíš jde o pocit uspokojení nebo zadostiučinění v naší soukromé galaxii. To ale neznamená, že takový úspěch nemá hodnotu!

Karta nám zároveň připomíná, že o své úspěchy se máme podělit. Sdílená radost je dvojnásobná radost. A nejen to. Když se nám daří, tak červíček lidské sounáležitosti šeptá, abychom se rozdělili s těmi, kteří takovou kliku nemají a třeba se právě pohybují na smutnější straně životního spektra. A znovu platí, že nic světoborného není potřeba. Tichá maličkost, vlídné slovo, skromné gesto dobré vůle zcela postačí.

Šestka disků je velikou učitelkou rovnováhy mezi dáváním a přijímáním. Lakomé učí dávat, protože velkorysost a upřímná štědrost bohatství nezmenšuje, ale právě naopak. A všechny pyšné, kteří chtějí dobýt svět bez cizí pomoci vyzývá k pokoře a přijímání od těch, kteří toho zdaleka tolik nemají. Mohou však vyrůst tím, že se k nim v úctě skloníme a s vděčností přijmeme jejich dary.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 8.9.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Swedish witch, Rider-Waite a Mýtický.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s