5 disků: Obavy, soužení

Karta je na první pohled tmavá a neveselá, jakoby se něco zaseklo a nechce to běžet rychlostí, na kterou jsme zvyklí a nebo kterou očekáváme. To se prostě někdy stává a s trochou trpělivosti můžeme snadno najít místo, které potřebuje promazat.

Jakmile však na základě jednoho záseku začneme vytvářet komplikované scénáře plné negativních dohadů, všechno jenom zhoršíme v intenzitě i době trvání.

Nic se nejí tak horké jak se to uvaří. I kdyby snad něco vypadalo opravdu nepříjemně a neřešitelně, tak je nejlepší nechat to malou chvíli vyhnít. Nadechnout se, přijít na jiné myšlenky a k problému se vrátit za pár hodin nebo za pár dní – podle situace. Žádný problém se sice sám nevyřeší, ale v jiném rozpoložení se může změnit náš úhel pohledu a tedy i postoj k případnému řešení.

Karta často upozorňuje i na úsek zamrzlé komunikace. S někým může být v tuhle chvíli těžká domluva nebo zkrátka zažijeme „tichou domácnost“. Opět platí, že nemá smysl něco lámat přes koleno. Všechny potřebné nástroje jsou na dosah, jen zúčastnění trpí dočasnou hluchotou a slepotou. Zase to přejde a nad vším životaschopným zazáří slunce.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 22.9.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Japaridze, Kosmický a Whimsical, kde je trápení karty krásně a trefně zobrazeno jako Pohádka o ošklivém káčátku. Snad si příběh mladé labutě z dětství ještě pamatujete. Její trápení bylo skutečné, ale zakládalo se na mylném předpokladu. Děje se nám to častěji než bychom mysleli. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s