Král mečů

Karta říká, že naše mysl peláší jak smyslů zbavená. Má bohaté zájmy a cíle, ale ne vždy se snoubí s realitou. Chceme něco víc nebo rychleji než můžeme mít. A kvůli té honbě za sny nám utíká skutečné bohatství života mezi prsty. Velkou výzvou bude zastavit se a zahodit přehnaná očekávání.

Další aspekt karty mluví o komunikaci. Ne pokaždé nejvíc vypovídá verbální linka. Pídíme se po slovech, chceme vyjádření a stanoviska. Ale někdy je mnohem důležitější to, co není vyřčeno. Za jakých okolností a proč. Zkusme dát tento týden větší důraz na neverbální komunikaci a nebo dokonce trénovat různé varianty ticha.

Doplňková karta dává králi mečů ještě jeden rozměr. Vidím výstrahu, že se nás někdo velmi výmluvný může pokusit svést z cesty. Ohromující nabídkou co se nedá odmítnout například. Nemusí to být hned podvod, ale je to něco, nad čím se nám rozzáří oči, přestože nebo protože to není naše. Nablýskaná bublina brzy splaskne a to nás vrací zpět k doporučení zahodit pro tento týden přehnaná očekávání. Stát nohama na zemi a užít si všechno přirozeně není vůbec málo.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 29.9.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Crystal visions, Swedish witch a Gill.


Obecnou charakteristiku postavy krále mečů najdete v mé Školičce tarotu:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s