Eso pohárů

Nejvyšší karta lásky a božího požehnání. Pokud se snad naším nitrem nedávno prohnala emocionální bouře, eso pohárů přináší energie uvolnění a smíření. Můžeme na chvíli vypnout ostražitost a nadechnout se. Snad si při tom povšimneme barevnosti života, který nás obklopuje.

Karta se pokouší přesměrovat naši pozornost od běžného k ještě běžnějšímu. Učí nás vidět zázrak stvoření a lásku Stvořitele v nejobyčejnějších věcech a situacích. Stejně tak pomáhá přijmout smutek a věci, které jsou přirozené a nijak je nemůžeme změnit. Eso pohárů říká, že otevřené srdce se uzdraví snáz než když se ho snažíme preventivně proti případným potížím opevnit.

Karta obecně doporučuje víc se otevřít, podělit se o radost i o starost. Vůbec to neznamená, že bychom něco sami nezvládli. Ale přiměřené emocionální sdílení je základní součástí našeho lidství.

Máme také zkusit přijmout drobnou pomoc z těch nejnepravděpodobnějších míst a neupínat se na pofiderní nárok pomoci od lidí, u kterých jsme si to dříve tak nějak „předplatili“.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 13.10.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Kosmický, Swedish witch a Whimsical.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s