Princ mečů

Karta představuje mladou a nekonvenční mysl, která se ani na chvíli nezastaví. Často kolem sebe švihá slovy jako mečem, aniž si uvědomuje jeho ostrost. Snaží se o nemožné – prodrat se záplavou neodbytných myšlenek a dostat se k vlastnímu středu. Výzvou týdne je oddělit vlastní postoje od těch, které do nás šikovně implementovalo okolí.

Není snadné odseknout se od dobře míněných rad a pocitu bezpečí. Ale princ mečů v nás potřebuje vyrazit vlastní cestou, i když to znamená riskovat a ukázat svou jinakost. Každá maličkost, kterou teď uděláme jinak a podle svého, znamená důležitý krok vpřed, i když to zatím bude krok do neznáma.

Karta může také varovat před strachem z konfrontace s lidmi, na kterých nám záleží nebo se kterými jsme tak jako tak nějak spojeni (rodina). Potlačovaná rozdílnost názorů se dere ven a něco bude třeba rozseknout. Nedá se tomu uhýbat donekonečna. Možná se nic nevyřeší, ale přetlak musí ven. V tomto případě je lepší následně ošetřit zranění z boje než před bojem utíkat.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 3.11.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Dreaming way, Forest folklore a Gill.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s