VII Vozataj

Zdravý Vozataj se řítí vpřed hlava nehlava s takovým elánem, že ani nestíhá kočírovat směr své jízdy. Peláší odněkud či někam veden instinkty, které neprocházejí cenzurou mozku. Výsledná rozhodnutí se mohou jevit jako nereálná či hloupá, s největší pravděpodobností však budou pravdivá. Budou korespondovat s kompasem duše.

Takové tvrzení si leckdo překládá jako cestu do země zaslíbené, ideálně bez nehod. Pravda ale nebývá růžová a už vůbec ne bez nehod. Někdy potřebujeme v plné rychlosti narazit, aby se nám kolečka hodnot přeskládala a my dokázali volantem svého života pořádně pohnout. Náš vnitřní Vozataj dokáže vybrat přesně ty pravé zdi, do kterých se vyplatí narazit a kterým se naopak vyhnout.

Navzdory případným karambolům instinkt Vozataje najde bezpečně svůj cíl a obvykle spolehlivěji než přemýšlivá hlava. Karta říká, že stojíme na pomyslné křižovatce a zbytečně dlouho mudrujeme nad směrovými tabulemi. Než dál trápit mozkové závity, to je lepší prostě vyrazit a kdykoli směr jízdy zase změnit.

Konec konců Změna je Vozatajovo druhé jméno.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 24.11.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Gill, Pohádkový od Lisy Hunt a Old Path.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s