IX Poustevník

Karta říká, že teď bude lepší soustředit se spíš dovnitř než ven. Přenést více pozornosti do osobního mikrosvěta než podnikat ambiciózní výpady v oblasti kariéry nebo rozšiřovat okruh přátel. Posvítit si na to, co už v našem životě existuje a vysmýčit pavučiny ze zanedbaných pokladů. Raději v praxi používat co dávno víme a možná jsme trochu pozapomněli než se pídit po nových vědomostech. V tichosti pomalu konat a ne pořád přemýšlet a mluvit.

Poustevník se nesnaží upoutat pozornost okolí, nepotřebuje stát ve světle reflektorů a čekat na potlesk. Poustevník se spokojí s malou lucernou, aby na své cestě životem nezakopl. A je třeba říct, že Poustevníkova kouzelná lucerna je napájena věčnou vřelostí našeho srdce a proto snadno pronikne i tou nejhlubší temnotou.

Poustevník si dobře uvědomuje kontinuitu života. Nepodceňuje význam toho co pominulo, ale nenechá si tím spoutat nohy. Zvolna, ale neochvějně kráčí vpřed, aby zasel semínka hořkých i sladkých zkušeností a pokorně se z nich pokusil vypěstovat něco nového.  Poustevník je nenápadný, ale vytrvalý hrdina všedního dne.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 1.12.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Native American, Mýtický a Vision quest.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s