4 poháry: Nadbytek

Emoce budou mít tendenci přetékat přes okraj. Můžeme potkat neadekvátní reakce na sebemenší podněty. Důležité je uvědomit si celkovou atmosféru a nedělat ukvapené závěry. Všichni prostě budeme přecitlivělí a každý máme spouštěcí knoflík trochu jinde. Co je pro jednoho banalita, pro druhého může být katastrofa.

V rámci zvýšené citlivosti hraje velkou roli představivost a očekávání. Můžeme si vysnít nereálná přání a pak prožít dramatické zklamání, protože cestou se nám to přání vymklo z ruky a stal se z něj neoddiskutovatelný nárok. Bodejť by nás nevykolejilo, když takový jasný nárok není naplněn. Zdá se to pošetilé, ale děje se to podprahově a velmi často. Pokud se takové zklamání přiblíží, neuškodí vystopovat jeho pravdivou příčinu.

Karta má i další rozměr. Upozorňuje, že brbláme nad tím čeho se nám nedostává a zapomínáme si považovat všeho co máme. A že je toho dost a dost! Sváteční čas je skvělou příležitostí projevit vděčnost za hojnost, kterou jsme obklopeni. Vždycky bude soused, který má něčeho víc, ale důležité je vidět i zástupy těch, kteří jsou na tom mnohem hůř. A jak s takovým poznáním naložíme, o tom už nemusíme vyprávět. Činy jsou vždycky víc než slova.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 22.12.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig, Dreaming way a Greenwood.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s