II Velekněžka

Karta představuje tiché rozjímání a bezvýhradné přijetí toho co přichází. I když to není na juchání. Velekněžka svou vnitřní moudrostí chápe, že všechno má nějaký důvod a tomuto skrytému řádu se celým srdcem podrobuje a funguje v souladu s ním. Nemusí znát logické vysvětlení událostí, ona zkrátka autoritě skrytého (božího) řádu plně důvěřuje. A to je pro nás lidi veliká výzva. My obvykle chceme znát odpovědi na všechna svá „proč“ a rozsudky vynášíme rychleji než k nám doplují všechna fakta. Nehledě na to, že pravdu často ohýbáme podle vlastních potřeb.

Tento týden je pro mnohé týdnem bilancování a plánování, stanovování priorit a cílů pro příští rok. Velekněžka radí, abychom nebojovali s tím, co nemůžeme změnit. Abychom přijali lidi a věci takové jaké jsou, a teprve na tom základě tvořili cíle a zhmotňovali své touhy. Abychom kromě hlavy zapojovali mnohem víc také srdce.

Velekněžka je spojována s energií Měsíce – s jeho nenápadnou silou, která tajemně řídí systém přílivu a odlivu. Nepodceňujme ty, kteří se navenek zřetelně neprojevují. A přijměme životní změny stejně přirozeně a nevyhnutelně jako změny počasí nebo změnu letopočtu.

S Velekněžkou v zádech Vám přeji do roku 2020 pevné zdraví a dostatek energie na všechno co život přinese.

Ivana

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 29.12.2019 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Druidů, Vision quest, plus moje ztvárnění Velekněžky i s příslušnými Aura-Soma lahvičkami. V dnešní sadě ilustrací chybí standardní zobrazení Velekněžky sedící mezi černým a bílým pilířem. Cítila jsem nutkání podtrhnout tu část, která mluví o Velekněžce jako o vizionářce, šamance nebo prostě o „Medicine woman“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s