Výklad karet pro jednotlivé měsíce roku 2020

kral_poharyTLeden

Začátek roku bude poznamenán stanovením hvězdných cílů, přání, můžeme mít sklony k nereálným očekáváním. Důležité bude stát nohama pevně na zemi a nehnat se za nedosažitelným, aby ta velkolepá bublina rychle nepraskla a všechno to kouzelné se v mžiku nerozplynulo. Vyvarujme se nabubřelosti a užijme si všechno to zdánlivě obyčejné, co máme přímo pod nosem.

princ_meceTÚnor

Zdá se, že varování pro leden nebudou úplně vyslyšena, a tak ještě v únoru můžeme klouzat po povrchu svých vysněných bublin a tápat co je a není pravé. Karta ale říká, že pozlátko se nám pod nohama začne bořit jako tenký led, zatímco to skutečné zůstane a poslouží jako orientační bod. Důležité je při tom boření nepropadnout panice, protože nám pomůže nejúčinněji rozlišit pravdu od fikce. Včetně toho jak máme utkané své postoje k lidem, světu a životu. Únor bude tlačit na pilu, abychom se nefunkčního zbavili, zatímco my budeme trvat na starém i za cenu bezcílného bloudění ve tmě.

6_meceTBřezen

Standardní výklad mečové šestky bývá o změně nebo cestě k ní. Tady to vyznělo spíš tak, že brána ke změně je dokořán otevřená, ale my se zdráháme tou branou projít a vymýšlíme zdržovací taktiky. Někoho může paralyzovat strach, někdo si prostě najde tisíc důležitějších věcí, které je „nezbytné“ vykonat před průchodem branou. Nějaká velká změna je výzvou měsíce března stejně jako odhalení těch zdržovacích technik.

2_poharyTDuben

Zdá se, že duben přináší spřízněnou duši, se kterou si o všem můžeme promluvit a sdílet své touhy, obavy i pochybnosti. Budeme mít tendenci spoustu věcí rozebírat a nebo je prostě vytrubovat do světa, ale je to tak trošku na úkor činů. Je prima najít někoho, kdo má porozumění a dokáže naslouchat. Možná tím víc, čím víc jsme takovou duši ve svém okolí postrádali. Ale neměli bychom se v tom souznění utopit. Výzvou dubna je nezaprodat svůj život, cíle a činy za porozumění a teplé lidské slovo. Rozpoznat zdravou hranici.

6_poharyTKvěten

Zdá se, že po všem tom oddalování se konečně schyluje k akci. Probouzí se chuť k činům, kombinovaná i s trochou hravosti. Nicméně zrnka strachu nebyla všechna vymýcena, a tak je ta velká chuť k akci podmíněna. Jako bychom toužili konat, ale raději u toho nebyli spatřeni. Toužíme vidět, znát a tvořit, ale přetrvává obava z toho, jak budu naše výsledky přijaty. Kdyby nám někdo paušálně přislíbil úspěch, vrhli bychom se do všeho naprosto po hlavě. Výzvou května je netrvat na garanci potlesku a spíše si připomínat, že „Není na světě člověk ten, který by se zalíbil lidem všem“.

9_holeTČerven

Karta říká, že se mnohem víc soustředíme na potíže a překážky než na pozitiva a reálné úspěchy. Jako bychom měli kouli na noze, kterou jsme si tam sami přivázali a zároveň neustále poukazovali na to, že s takovou tíhou zkrátka nemůžeme dosahovat výsledků, které od nás ostatní očekávají. Jako bychom si do života pořídili problém, který má posloužit jako obranný štít před případnou kritikou našich výkonů. Ta koule není fiktivní, ale taky není výsledkem nepřízně osudu. Je to produkt našeho strachu a od jejího řetězu máme klíč.

2_diskyTČervenec

Bez ohledu na předchozí strach a pochybnosti, v červenci už nelze uniknout faktu, že jsme něco dokázali a získali. Karta říká, že se s tím budeme těžko vyrovnávat. Je tu tendence skrývat své výhry a zisky, zpochybňovat autorství výsledků nebo je bagatelizovat. Podivná hra, kdy nemůžeme uvěřit své vlastní hodnotě, přestože jsme takovou dobu toužili po uznání. Výzvou pro červenec je postavit se čelem ke kritice i potlesku, zachovat si zdravý rozum a rozvahu. Nepodlehnout komplexům, falešné skromnosti ani velikášství.

kral_diskyTSrpen

Podobně jako v dubnu přináší srpen potřebu sdílet a komunikovat. Na rozdíl od dubna jsou tu ale nějaké zábrany či překážky, proč něco říct nejde. Může to být jen pocit, že přes všechno puzení mluvit tohle přece nemohu říct nahlas! Karta říká, že hodně záleží na výběru partnera ke komunikaci. Výzvou srpna je najít toho, komu můžeme říct co říct je třeba. Toho, komu se můžeme s důvěrou otevřít a nemít strach, že dojde k nežádoucím únikům. Vyslovit co máme na srdci přinese úlevu a vznikne prostor pro další růst.
P.S. Z nějakého důvodu jsem měla pocit, že ta nejvhodnější osoba pro uvedený druh komunikace by měla být opačného pohlaví. Ale nemusí to nutně být životní partner.

2_meceZáří

Karta mluví o nějaké přestávce, možná váhání o směru další cesty. Ale je to jen další komplikace z ústředí v hlavě, která se (patrně nedostatečně vytížena) zbytečně zabývá variantami za horizontem. Výzvou září je nevymýšlet, na které cestě budou odpočívadla s občerstvením a jaký povrch se objeví za padesáti zatáčkami. Cesta vede přímo za nosem a nejdůležitější je soustředit se jak klást pravou nohu před levou. To úplně stačí a k cíli to vede produktivněji.

5_diskyTŘíjen

Na cestě se objevil malý kamínek a probudil náš vnitřní poplašný systém. Nic se neděje, ale hlavou už běží katastrofické scénáře na téma „co by, kdyby“. Co kdyby to nebyl kamínek, ale balvan nebo utržená skála… To by byl průšvih!
Vír takových scénářů nás dokáže dokonale poplést a svést z původní cesty. Strach z pochybení a neúspěchu je všudypřítomný. Výzvou října je nezamotat se do „kdyby“ a rozlišovat projekci od reality.

10_holeTListopad

Karta pokračuje v nastoleném trendu a důrazně varuje, abychom své problémy nezveličovali. Ne že by těžkosti nemohly nastat, ale to patří k životu jako déšť k počasí. A i když málokdo rád zmokne, bez deště bychom brzy vyschli a vyhladověli. A s překážkami je to podobné. Nikdo je nemá rád, ale po většině z nich sílíme na těle i na duchu. A pokud nepropadneme sebelítosti, uvidíme kolem sebe i velkou spoustu napřažených rukou, ochotných spolupracovat a pomoci. Je jen naše volba, pro co se v takové situaci rozhodneme.

10_meceTProsinec

Na kartě jsem vnímala osobu, které z hlavy vyrůstá bludiště bludů – myšlenek a postojů, které jsou zraňující, nefunkční nebo dokonce sebedestruktivní. Té osobě dalo v minulosti spoustu práce, aby celé to monstrum vytvořila. A proto se toho nechce zbavit, jakoby to mohlo ohrozit její pověst a čest. Výzvou prosince je přestat lpět na postojích, které nám škodí, i když jsme je kdysi v potu tváře vybudovali a třeba i z těch nejlepších úmyslů. Postupem časem se z toho stalo monstrum a závaží, které má nulový přínos a krade prostor pro naši radost a tvořivost. Shozením takového „paroží“ se nám uleví na všech frontách, včetně té prozaicky tělesné. S úsměvem na tváři pak můžeme přivítat další rok.

Karty byly vytaženy z tarotové sady Crowley dne 31.12.2019 a výklad jsem prováděla společně s kamarádkou a studentkou tarotu Janou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s