Královna holí

Karta představuje energickou dámu, která dokáže působit autoritativně, ale přesto má srdce na pravém místě. Lidi ji obvykle čtou jako nezničitelnou, ona jen nedává okatě najevo, že je taky z masa a kostí, občas úplně na dně. Hrdost jí nedovolí požádat o pomoc, i kdyby stokrát mlela z posledního. Je to ten typ, co vtipkuje a dává povely i z nemocničního lůžka.

Může nás štvát rychlostí, schopnostmi nebo nedostatkem taktu. Často se může zdát, že se nad druhé povyšuje a všechno ví nejlíp. To všechno bývá jen druhotným efektem toho jak se zbrkle a proto někdy nešikovně žene za nápravou světa. Královna holí nikdy není lhostejná. Snaží se pomáhat a nacházet nejlepší řešení, bohužel i tam, kde o to nikdo nestojí.

Karta nutí k zamyšlení všechny takové královny i ty, které s nimi sdílejí životní prostor. Ne každá železná dáma je nezničitelná, mnohé jen chtějí být užitečné a za žádnou cenu na obtíž. Přehnaně pečují o blaho druhých v tichém přesvědčení, že jednou se někdo nezalekne jejich samostatnosti a přes zdvořilé odmítnutí nabídne pomocnou ruku jim.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 5.1.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Röhrig, Gill a Legacy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s