8 pohárů: Netečnost

Karta říká, že můžeme být trochu moc zahledění do sebe a pod lupou probírat co nám v životě nevoní. Zaměstnaní vlastní nespokojeností pak můžeme přehlédnout příležitosti, i kdyby nám letěly přímo před nosem. Dokonce se po nich můžeme ohánět jako po obtížném hmyzu, tak zkreslené mohou být naše rozlišovací schopnosti.

Další variantou jak být duchem nepřítomen je zasněný pohled daleko na horizont a spřádání vláken coby kdyby. Výsledek je podobný. V lepším případě mineme skvělou příležitost, v tom horším nám ztráta koncentrace může přivodit drobné zranění či úraz.

Společným jmenovatelem je nedostatek elánu a skutečného zájmu o věci, které nás bezprostředně obklopují. Lidé často říkají, že je něco nenaplňuje. Ale stejně často si neuvědomují, že aby se cokoli začalo plnit, je potřeba tomu otevřít dveře.

Proklouznout mlhou netečnosti, být všemi smysly v přítomnosti a zvědavě ochutnávat příležitosti, tak by se dala shrnout výzva pro tento týden.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 2.2.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Dreams, Kosmický a Swedish witch.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s