III Císařovna

Minulý týden byl ve znamení zážehu čehosi nového, nyní nastává čas uklidnění či usazení. Potřebujeme dobře rozvážit další kroky a oddělit zrno od plev. Vyberme nejslibnější semínka a těm věnujme láskyplnou péči. Ostatní odložme na později nebo se o ně podělme s méně šťastnými.

Císařovna symbolizuje plodnost, růst a mateřskou lásku. Dnes mi však stále naskakuje možnost, že nám bude někdo závidět a šířit klepy. Jakoby si tím sám potřeboval načechrat peříčka a zvýšit pocit vlastní hodnoty. Nemá smysl nadávat nebo se vztekat, to ubližuje jen nám samotným. Císařovna vzkazuje, že závistivec si zaslouží spíš soucit než hněv. Mimo jiné i proto, že zlobou a vztekem pocit jeho důležitosti krmíme, zatímco upřímný soucit jeho účinky neutralizuje.

Císařovna zná mnohá tajemství včetně tajemství života. Nosí je s noblesou a dobře ví, komu a kdy mohou být sdělena. A pro nás je aktuálně užitečné přehodnotit hranici, která vede mezi naší otevřeností a soukromím.

Pokud se i tak vyvalí něco, co jsme dlouhá léta ze strachu nebo studu skrývali, zkusme odhalení vzít jako příležitost ke zbavení tíživého břemene. Přiznání může být velice očistné, i když k němu dojde pod tlakem. A ti, kdo nás milují, nás kvůli tomu milovat nepřestanou, ačkoli právě z toho asi máme největší strach.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 16.2.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Dreams, Old path a Dreaming way.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s