Eso pohárů

Pohárové eso je nejvyšší karta lásky a představuje lásku v té nejčistší a nejuniverzálnější podobě. Málokdy mluví o lásce ke konkrétnímu člověku, častěji apeluje na naši obecnou schopnost milovat a odpouštět. Připomíná, že energie lásky je všudypřítomná, i když ji někdy překrývá oblak úplně jiných emocí.

Možná jsme zapleteni ve vztazích, kde panuje napětí a nikdo se nemá k tomu věc rozetnout. Karta říká, že nemá smysl situaci hrotit ani si úzkost hřát na prsou. Zkusme ve sprše spláchnout napětí do kanálu a pak se k nebi vědomě nadechnout pro svou denní porci lásky. Ať už meditací, soustředěním nebo modlitbou.

Okolní svět klade nároky na naši odolnost a je tak snadné podlehnout pochybnostem či strachu. Eso pohárů nám laskavě připomíná, že kromě hrůz a nebezpečí svět nabízí i řadu nenápadných krás a potěšení, které můžeme vzájemně a většinou úplně zadarmo sdílet.

Eso pohárů je svatý grál naděje a lásky. Pomáhá udržet víru, že navzdory všem strašákům dobro existuje.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 8.3.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Herbal, Northern shadows a Swedish witch.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s