V Velekněz

Karta odkazuje na vnitřní moudrost, se kterou máme přistupovat k situacím všedního dne. Nenechat se zbytečně vytočit, nepodléhat stresu ani panice, i kdyby nás k tomu tlačili lidi nebo okolnosti. Zkrátka zachovat chladnou hlavu a před jakoukoli akcí se raději třikrát zhluboka nadechnout.

Velekněz také připomíná základní etické pojmy jako je slušnost, ohleduplnost a pocit sounáležitosti. Zkusme každý ve svém životě najít pro tyto pojmy zcela konkrétní náplň dle vlastního výběru. Nejde o soutěž, kde je hlavní cenou svatozář či trnová koruna, není potřeba hnát věci do extrémů. Stačí se zamyslet a udělat dvě tři maličkosti – zcela vědomě a s konkrétním záměrem.

Velekněz má svou duchovnost pevně spojenou s obyčejným životem. Nepotřebuje nic dokazovat sobě ani druhým. Ve své zdravé podobě se necítí pro svou moudrost nadřazený. Možná hlavně proto, že jeho moudrost neleží v knihách, ale v databázi osobních zkušeností, které často nasbíral na cestě plné omylů.

Zkusme najít ve svém srdci milost pro všechny chybující včetně sebe sama.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 15.3.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Gill, Dreaming way a Swedish witch.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s