XVII Hvězda

Karta představuje naději, světlo na konci tunelu. Říká, že ať se na nás valí cokoli, máme se upínat k síle svého ducha a tu nenechat zlomit žádnými okolnostmi.

Nepropadnout pesimismu a poraženectví samozřejmě neznamená realitu násilně přebarvovat na růžovou. Stačí si alespoň občas o pár kroků ustoupit a vědomě najít důvod k drobnému potěšení nebo úsměvu. Někdy to dá práci, ale zpětně tím nakrmíme právě sílu ducha.

Hvězda často popisuje situace, ve kterých se musíme úplně obnažit a bez příkras ukázat kdo opravdu jsme. Koho jsme dlouhé roky skrývali pod nánosem kostýmů a masek. Může to být ponižující stejně jako úlevné. Než začneme horečnatě pátrat po nových převlecích, možná bychom situaci pravdy mohli zužitkovat pro pár životních změn. Hvězda osvětluje přesně tu cestu, která každého z nás může vyvést z dosavadní temnoty nebo slepoty.

Jedna z velkých pravd říká, že abychom uviděli světlo, musíme nejprve zhasnout. A ten proces se děje právě teď. Proto snad koncem týdne každý kousek své Hvězdy zahlédneme!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 5.4.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Old path, Mýtický a Kosmický.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s