Princ mečů

Vzdušný princ je pánem rychlých myšlenek. Nedělá mu problém v mžiku spojit co jiného nenapadlo, v tomto ohledu je neskutečně kreativní. Co na tom, že proveditelnost jeho nápadů je často pouze teoretická!

Přeplněná mysl bude těkat od ničeho nikam a pro tu mentální neposednost bude třeba najít uspokojivý ventil. I kdyby to měl být dočasný útěk z reality ke knize nebo filmu. Může být nebezpečné nebo minimálně předčasné zaměnit aktuální erupce mysli za skutečné plány do budoucna.

Princ mečů sám sebe rád vidí jako spravedlivého hrdinu, který bojuje za práva druhých, přináší jim dobro a pravdu. Často je nabitý entuziasmem a dobrými úmysly, empatie však na rozdíl od přesvědčivého řečnění není jeho silnou stránkou. Proto dříve či později naráží na nepochopení, které si jeho logická mysl neumí vysvětlit.

Princ mečů se nám bude v životech zjevovat, ať už v blízkém okolí nebo jako odraz v zrcadle. Karta nabádá ke ztišení mysli a větší rovnováze mezi hemisférami. Kdo se někdy potkal s tzv. křížovými cviky, může je teď s úspěchem oprášit.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 12.4.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Crystal visions, Sidhe a Gill.


Obecnou charakteristiku postavy prince mečů najdete v mé Školičce tarotu:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s