Král disků

Panovník na kartě by se dal nazvat vládcem jistot. Pohybuje se vpřed jen velmi pomalu, nemá rád změny. Každé nové území nevěřícně obhlíží, potenciálně je považuje za nepřátelské. Ale v danou chvíli je před změny postaven, staré jistoty se posunuly, nic nebude úplně jako dřív. Pro přežití je lepší neohlížet se příliš zpátky. Nekoupat se v nostalgii, neplakat nad rozlitým mlékem. Raději zachovat klid a kráčet krok za krokem, se vztyčenou hlavou vyhodnocovat příležitosti.

Král disků má ze všech králů nejblíže k zemi, přírodě a hmotným statkům. Je rozvážný a má vrozený cit pro dlouhodobou prosperitu. Dobře si uvědomuje, kolik úsilí něco takového vyžaduje. Proto je víc obranář než útočník. Chrání co vybudoval a brání se evoluci.

Aby se nestal mrzoutem a trvalou brzdou pokroku, musí takový král občas vylézt ze své opatrnické ulity a přizpůsobit se novým okolnostem. Může to udělat pomalu a po svém, což je ostatně nejbezpečnější. Čím déle však bude vzdorovat a trvat na zachování starých pořádků, tím více ho později budou nutné změny bolet.

Jaké změny můžeme pustit dobrovolně do svých životů, abychom nenápadně otevřely vrátka příležitostem? Na čem lpíme jenom ze strachu, že nové znamená horší? Nešlo by tu předpojatost nějak prakticky ověřit?

Rozvážným změnám zdar!

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 26.4.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Animal totem, Vision quest a Dreaming way.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s