XVI Věž

Karta zobrazuje Babylónskou věž jako symbol lidské pýchy, se kterou jsme chtěli nakukovat Bohu do oken, a proto byla následně zbořena. Ve výkladech obvykle nese varování o konfrontaci, která pýchu odhalí.

Pýcha může mít mnoho podob. Dominantní arogance, ponižování. Pýcha také žije v ambicích, které leží mimo naše kompetence. Dobré úmysly, se kterými strkáme nos do záležitostí druhých a nebo se pořád snažíme pomáhat, mohou vyrůstat z pýchy.

Doprovodná karta mě vede právě tímto směrem. Ukřivděný pocit, že jsme za dobré skutky nebyli dost oceněni nebo nám je někdo omlátil o čumák. Tak nám Věž dává plesknutím přes prsty najevo, že překračujeme hranice.

Věž doporučuje, abychom snahy přesunuli na své území. Abychom zamýšlené dobro páchali ve vlastním teritoriu a naučili se rozlišovat hraniční kameny. Ve většině případů dotyčnému děláme svou intervencí medvědí službu – ať slovem či skutkem.

Pozor na všechny převlečené pýchy včetně strachů. Některé z nich jsou taky jen dovedně maskovaná pýcha. Využijme Věž pro jejich odhalení, lépe principům porozumíme a budeme je moci změnit.

Karta byla vytažena z tarotové sady Crowley dne 3.5.2020 a do obrazové přílohy jsem vybrala obrázky z tarotů: Crowley, Rider-Waite, Swedish witch a Steampunk.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s